Igényel-e valamilyen különleges kezelést a henna minta?
A festés elkészülte után 20-25 percig várni kell, amíg a henna paszta teljesen megszárad. Száradás után a hennafestő lefújja a mintádat egy fixáló oldattal.
Ha a nedvesítést megismétled még néhányszor (elég, ha az ujjadra vett 1-1 csepp vízzel óvatosan végigsimogatod), a paszta lassabban szárad ki, és közben szebben megszínezi a bőrt.
Ennek száradása után már nincs különösebb teendő, DE a henna pasztát nem érheti víz. (Kezet mosni, zuhanyozni, vízben nyúlkálni nem szabad, mert elkenődik a pasztád)
A pasztát min. 4 órán át kell a bőrön hagyni (de lehet akár 8-10-12 óra is, ha sötétebb és tartósabb mintát szeretnénk) .
Ez után a száraz pasztát le kell dörzsölni (DE NEM mosni!) a bőrről. Ha nagyon rászáradt, le kell szépen kapargatni.
A kész minta már nem igényel különös bánásmódot, de ha megoldható, hogy a paszta leszedése után néhány órán át még ne érje víz, az tartósabbá teheti a mintát.
24 óra elteltével már érdemes fürdés után vékonyan bekenni a festett bőrt, ami elősegítheti felső hámréteg lassabb lehámlását, így a mintánk is tovább maradhat látható.
TIPP! Ha hennáztatni készülsz, érdemes előtte pár órával testradírral eltávolítani a felső hámréteget, majd testápolóval bekenni a bőrt, így esélyes, hogy lassabban fog a bőröd hámlani, és tovább marad szép a henna mintád. (Én általában szódabikarbónából kevert pépet használok radírozáshoz, és utána tiszta aloe vera géllel hidratálom a bőrömet.)
Környezetbarát konyhai és fürdőszobai tisztítószer, valamint szagtalanító.
És vízzel összekeverve remek bőrradír is lesz belőle…
Ha nincs bevált hidratáló krémet, jó szívvel ajánlom a Farmasi tiszta,
káros adalékoktól mentes aloe vera gél készítményét.